הפצת קורות חיים | Jobsindex הפצת קורוח חיים | Jobsindex

פורטל דרושים עבודה ושכר הפצת קורות חיים   

הפצת קורות חיים | Jobsindex מכאן מתחילים לחפש עבודה דרושים, סקר שכר | Jobsindex
דרושים סטודנטים | Jobsindex
הפצת קורות חיים הפצת קורות חיים - מדריך דרושים
 

הקדמה

הפצת קורות חיים - הינו מנגנון אוטומאטי שנמצא באינטרנט באתר כלשהו ומאפשר הפצת של קורות חיים לכמות דולה של חברות השמה וכח אדם או מעסיקים מטרת המאמר הוא לתת רקע ומידע למחפשי העבודה המתלבטים האם להשתמש במנגנוני הפצת קורות חיים השונים הקיימים באינטרנט ומידע הודות מנגנונים אלה.

חיפוש עבודה

כיום מרבית מחפשי העבודה מחפשים מקום עבודה חדש באמצעות האינטרנט. חיפוש עבודה יכול לעשות על ידי מעבר וחיפוש באתרי דרושים , לוח דרושים , או ע"י הפצת קורות החיים במנגנונים אוטומאטיים הקיימים באינטרנט. אם אתה מחפש עבודה, בין אם פותרת או שהחלטת להחליף את מקום העבודה, יהיה לך הכי נח להפיץ קורות חיים כמה שיותר מהר, לקבל מגוון הצעות עבודה, להחליט בין מגוון ההצעות העומדות לרשותך את המשרה המבוקשת ולהתחיל בעבודה החדשה. לשם כך נועדו מנגנוני הפצת קורות החיים.

איכן מפיצים קורות חיים?

קיימים באיתרנט מספר אתרים המפיצים קורות חיים. הוותיקים שבהם הם האתרים Runner ו- Jobsindex אשר הגו את רעיון הפצת קורות החיים עוד בשנת 2000. שנה לאחר מכן הוקם האתר פרנסה וכל היתר קמו מאוחר יותר
(ניתן לראות את ההיסטוריה של האתרים באתר http://archive.org ).

קיימים מספר הבדלים בין האתרים השונים אך רובם מתחלקים לשניים:
  • אתרים המפיצים קורות חיים לחברות כוח אדם וחברות השמה
  • אתרים המפיצים קורות חיים ישירות למעסיקים , ארגונים ובתי עסק.

היתרון בהפצת קורות חיים לחברות כוח אדם וחברות השמה הוא תפוצה גדולה יותר, יש לזכור שקיימות חברות אשר מחפשות עובדים רק דרך חברות ההשמה. היתרון של הפצת קורות חיים ישירות למעסיקים הוא שאין חברה באמצע אשר מקבלת "דמי תיווך" שהמשמעות היא בדרך כלל היא סגירה על שכר מעט גבוה יותר מהשכר שהיית מקבל אם היית מגיע למשרה דרך חברת השמה. רשימה של האתרים השונים אשר ייעודם הוא הפצת קורות חיים ניתן למצוא באתר זה .

ממה להיזהר?

שימוש במנגנון הפצת קורות חיים קיים סיכון שצריך לקחת אותו בחשבון. קיים חשש שקורות החיים שלך יגיעו למעסיק שלך, או למעסיק קודם שלך או לחברה שלא היית רוצה שקורות החיים ישלחו לשם. אם פותרת ממקום העבודה, או שלא אכפת לך שהמעסיק שלך ידע שאתה מחפש עבודה אז אין מה לחשוש. אך אם אתה מחפש משרה חדשה תוך כדי עבודה, קיים סיכוי שקורות החיים שלך יגיעו למעסיק שלך והוא יידע שאתה מחפש עבודה.

מה בודקים לפני שמפיצים את קורות החיים?

  • טיוב ובדיקה של קורות החיים – על פי קורות החיים תתקבל החלטה על ידי המעסיק האם לזמן אותך לראיון עבודה או לא. לכן חשוב לדאוג שהמעסיק יאהב את קורות החיים שלך ולא יעבור אחרי שתי שורות לקורות החיים של המועמד הבא. אתרים העוסקים בשיפור קורות החיים ניתן למצוא באתר זה .
  • ותק וניסיון של האתר המפיץ את קורות החיים - מומלץ להשתמש באתרים ותיקים בתחום כגון האתרים Runner ו- Jobsindex אשר להם ניסיון רב בתחום של הפצת קורות חיים ומגוון רחב של חברות אשר מקבלות את קורות החיים שהן מפיצות.
  • מיקוד בהפצת קורות החיים – חשוב לבדוק כי באתר בו אתה מפיץ את קורות החיים, קיים מיקוד של תחום העיסוק שלך בכדי למנוע פנייה של חברות רבות למשרות אשר לא רלוונטיות אליך. לדוגמא אם אתה מפתח תוכנה בטכנולוגיית .Net חשוב לוודא שקיימת לך אפשרות לבחור גם אם תחום התוכנה וגם את סוג הטכנולוגיה וכן את התפקיד. אתרים שבהם תוכל לבחור רק את תחום התוכנה תוצף בהרבה משרות לא רלוונטיות.
  • הפצת קורות חיים לגורמים לא רצויים – במידה ואתה לא מעוניין שקורות החיים שלך יגיעו למעסיק שלך מומלץ לוודא כי באתר אשר מפיץ את קורות החיים קיימת אפשרות לבחור את החברות אשר אליהן לא להפיץ את קורות החיים. חשוב לזכור שהאתרים השונים לא לוקחים אחריות במידה וקורות החיים מגיעים למעסיק הנוכחי שלך או לכל מעסיק אחר אשר אינך מעוניין שקורות החיים שלך יגיעו אליו.


בהצלחה!! מפיץ קורות חיים לחברות וארגונים למעלה מ- 10 שנים Jobsindex

» דף הבית » לוח דרושים » מאמרים
הפצת קורות חיים
» כל התחומים » הייטק » עבודה בחו"ל » בכירים » כספים, כלכלה, ביטוח » סטודטים
פורומים
» פורום דרושים » פורום מחפשי עבודה
מעסיקים
» הפצת קורות חיים » לוח דרושים לכל מעסיק
שירותים נוספים
» מנוע חיפוש משרות » סקרי שכר » קורות חיים » הפצת קורות חיים » לוחות דרושים » חברות השמה » חברות כח אדם » עבודה בחו"ל » דרושים סטודנטים » דרושים בכירים » עבודה מהבית » הכנה למבחני מיון
© JobsIndex, כל הזכויות שמורות       |   צור קשר   |  |הצטרפות חברות לתפוצת קורות חיים  |  תקנון האתר  |  הפצת קורות חיים